1 Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016

1. Przeżywamy 1 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnego nabożeństwa i zachęcamy do godnego przeżycia czasu W. Postu.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „baranki wielkanocne”. Ta doroczna akcja wspiera działalność kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Natomiast przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. We środę 17 lutego o godz. 19.00 w sali audiowizualnej w klasztorze katecheza dla dorosłych nt. Cuda Eucharystyczne w świetle badań naukowych.

5. Trwają zapisy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej, która wyruszy z klasztoru w piątek 18 marca po Mszy św. o godz. 20.00. Jeśli potrzebujesz coś przemyśleć, zrozumieć czy czegoś doświadczyć albo się po prostu sprawdzić zapisz się. Szczegóły i zgłoszenie uczestnictwa na stronie internetowej edk.org.pl.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy do salki młodzieżowej w klasztorze na spotkanie Dzieci, które chcą stanowić aktorską obsadę Misterium Męki Pańskiej.

7. Dziękujemy za posługę posprzątania świątyni mieszkańcom ul. Sienkiewicza. Zamówiona Msza św. odprawi się 6 kwietnia o godz. 18.00 a od klasztoru 13 kwietnia. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Mickiewicza.

Komentowanie jest wyłączone