13 Niedziela Zwykła – 2 lipca 2017

1. Przeżywamy 13 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy. Dziś z racji 1 Niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła,
– we wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie,
– w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
– w piątek – 1-szy piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 7 rano wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania Sercu Jezusowemu, o godz. 17.30 spowiedź pierszopiątkowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W okresie wakacyjnym Adoracji o godz. 20.00 nie będzie,
– w sobotę – święto św. Jana z Dukli, patrona naszej Prowincji Niepokalanego Poczęcia NM Panny,

3. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 10, klatka 3 i 4 za posługę sprzątania świątyni. Msza św. od klasztoru odprawi się 1 grudnia. W bieżacym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców Bloku nr 11.

4. W nadchodzącym tygodniu po raz pierwszy gminę Alwernia odwiedzi Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Zapraszamy mieszkańców gminy Alwernia na trzy różne przedstawienia już w najbliższy czwartek 6 lipca do Rynku w Alwerni. Przedstawienia będą lekkie i przyjemne dla całych rodzin z dziećmi. Organizatorzy zapewniają również małą gastronomię podczas imprezy. Godziny przedstawień to 16.00, 17.00 i 18.00. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na plakatach i w internecie.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Witka z ul. Prusa. Pomódlmy się teraz za Jego duszę:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone