18 Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017

1. Dziś w 18 Niedzielę Zwykłą wypada święto Przemienienia Pańskiego. Z tej racji, jak ogłaszaliśmy, w kaplicy Przemienienia w Rynku o godz. 19.30 dodatkowe nabożeństwo. Z racji 1 Niedzieli miesiąca dziś zamiast kazania Adoracja Najśw. Sakramentu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, OO. Dominikanów,
– w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
– w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
– w piątek – święto św. Klary, dziewicy,

3. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycyjna pielgrzymka wyruszy w sobotę 26 sierpnia po Mszy św. o godz. 7 rano.

4. Wielu wiernych pyta kiedy otworzymy kaplicę Pana Jezusa Miłosiernego. Mamy nadzieję, że komisyjny odbiór prac konserwatorskich, który stanowi podstawę jej otwarcia, nastąpi pod koniec sierpnia i we wrześniu będziemy już się modlić u stóp naszego Cudownego Pana Jezusa Alwernijskiego.

5. Przypominamy, że przy ołtarzu Matki Bożej Alwernijskiej znajduje się skarbonka, do której wrzucać można dobrowolne, nawet skromne, ofiary na Msze św. za dusze czyśćcowe.

6. Dziękujemy Parafianom z Bloku 14 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 19 grudnia o godz. 18.00 a od klasztoru 20 grudnia. W bieżącym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców Bloku 15, 1 i 2 klatka.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana wielce zasłużony Alwernianin p. Stanisław Biel, inżynier i nauczyciel zawodu wielu pokoleń. Pomódlmy się teraz za spokój Jego duszy:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone