19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017

1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom za wspólną Eucharystię i życzymy wszystkim pokoju Bożego oraz opieki Matki Najświętszej, szczególnie w Jej kalwaryjskiej ikonie, bowiem w nadchodzącym tygodniu w naszej Kalwarii Zebrzydowskiej trwać będą uroczystości odpustowe ku czci Jej Wniebowzięcia.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika,
– we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu przypada także kolejna rocznica bitwy warszawskiej i święto Wojska Polskiego,
– w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

3. Serdecznie dziękujemy Druhom Strażakom z Grojca, którzy w minioną sobotę, mimo niesprzyjającej pogody, wykonali wielką pracę przy naprawie muru klasztornego, zagrożonego zawaleniem.

4. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na tradycyjne Dróżki Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie miała miejsce w sobotę 26 sierpnia. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 7 rano.

5. Dziękujemy mieszkańcom Os. Chemików Blok Nr 15, klatka 1 i 2 za posługę sprzątania świątyni. Msza św. zamówiona odprawi się 28 grudnia o godz. 18.00 a od klasztoru 30 grudnia. W tym tygodniu o tę pracę prosimy Parafian z Bloku 15, klatka 3, 4 i 5.

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza Parafianka śp. Stefania Taborska z ul. Patelskiego. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone