2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 4 stycznia 2015

1. Dziś 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu i 1 Niedziela Nowego Roku. Z racji 1-szej Niedzieli miesiąca zamiast kazania po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Jak już zapowiadaliśmy w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 18.00 znany nam chór z Ukrainy „Dzwony Podola” wykona koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Po Mszy św. ministranci będą rozprowadzać poświęconą kredę i kadzidło. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na misje. W tym dniu po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Prowincjonalnego z Domu Kultury w Wieprzu, finalisty Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

4. Jutro 5 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli „Kolędę”. W tym tygodniu odwiedzimy:

  •  w poniedziałek: ul. Olszewskiego, Wróblewskiego, Kulawki, Rynek, Korycińskiego, Wiosenna,
  • w środę: ul. Sienkiewicza, Mickiewicza, Widokowa i Jurajska,
  • w czwartek: ul. Garncarska, Kasztanowa, Bernardyńska,
  • w piątek: ul. Kwiatowa, Sadowa, Przyszłości, Gęsikowskiego, Ogrodowa, Dąbrowskiej,
  • w sobotę: ul. Prusa, Brzeziny, Patelskiego.

Cały program wizyty duszpasterskiej jest dostępny w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej klasztoru. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 15.30 a w sobotę o godz. 10.00. Ofiary zebrane podczas kolędy będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w klasztorze Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych.

6. Również w  przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe w klasztorze dla Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00

7. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 12 z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 15 stycznia o godz. 7.30 a od klasztoru 19 stycznia. W tym tygodniu  prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 13, 1 i 2 klatka z Osiedla Chemików.

Komentowanie jest wyłączone