2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 12 kwietnia 2015

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i na koniec ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny. W trwającym Tygodniu Miłosierdzia codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.45 także Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w klasztorze spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do 1-szej Komunii św.

4. We czwartek 16 kwietnia o godz. 18.30 kolejny seans filmowy w Sali „A” w klasztorze. Tym razem będzie to film o św. Ricie, orędowniczce w sprawach beznadziejnych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie w klasztorze członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęły się prace konserwatorskie przy odnowieniu polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Prace te potrwają do jesieni. Dotacja natomiast Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwoli nam odrestaurować płaskorzeźbę św. Anny Samotrzeciej z transeptu kościoła i ostatni fragment korytarza na piętrze budynku klasztornego. Po zimowej przerwie kontynuowane są, rozpoczęte jesienią, prace przy odnowieniu elewacji klasztoru od strony południowo – wschodniej.

7. Serdecznie dziękujemy Druhom Strażakom z Alwerni za pomoc przy rozbiórce Grobu Pańskiego i przygotowaniu prezbiterium do budowy rusztowania na czas prac konserwatorskich oraz aranżację nowego miejsca ołtarza soborowego.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Prusa od n-ru 1 do 45 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 12 maja o godz. 7.00 a od klasztoru 7 maja o godz. 7.30. w bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy pozostałych mieszkańców ul. Prusa od n-ru 46 do końca.

Komentowanie jest wyłączone