2 Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2016

1. Przeżywamy 2 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnego nabożeństwa. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami głoszącymi Dobrą Nowinę po całym świecie.

2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

3. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „baranki wielkanocne”. Ta doroczna akcja wspiera działalność kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Natomiast przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W przyszłą niedzielę 28 lutego o godz. 16.00 (po Gorzkich Żalach) w sali audiowizualnej Koncert pianistyczny utworów Fryderyka Szopena w wykonaniu artystów: Bartłomieja Mełgesa i Marii Pragłowskiej. Karnety do pobrania w zakrystii.

6. Trwają zapisy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej, która
wyruszy z klasztoru w piątek 18 marca po Mszy św. o godz. 20.00. Jeśli potrzebujesz coś przemyśleć, zrozumieć czy czegoś doświadczyć albo się po prostu sprawdzić zapisz się. Szczegóły i zgłoszenie uczestnictwa na stronie internetowej edk.org.pl.

7. Dziękujemy za posługę posprzątania świątyni mieszkańcom ul. Mickiewicza. Zamówiona Msza św. odprawi się 28 maja o godz. 7.30 a od klasztoru 30 maja. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Kasztanowej numery parzyste.

Komentowanie jest wyłączone