2 Niedziela Zwykła – 18 stycznia 2015

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy tych ostatnich, poszukujących swego miejsca na ziemi, naszą modlitewną troską.

2. W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

3. W środę przypada Dzień Babci, a we czwartek Dzień Dziadka. Nasze Babcie i Dziadkowie bywają bezcenni, prośmy więc w naszej modlitwie o ich zdrowie i długie życie.

4. Jutro kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na koniec odwiedzimy Bloki nr 10 i 15 na Osiedlu Chemików. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim Rodzinom i Osobom, które nas przyjęły za religijną i ciepłą, pełną życzliwości atmosferę i za złożone ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych w kościele. Niech Was wszystkich Pan Bóg błogosławi, darzy swymi łaskami, zwłaszcza łaską zdrowia i wieloma dobrymi dniami w Nowym Roku.

5. Zapraszamy wszystkich, którzy przez te lata byli związani z Alwernijską Oazą na uroczysty Jubileusz 30-lecia, który odbędzie się w sobotę 24 stycznia. Rozpoczniemy wspólnotową Mszą św. o godz. 15.00, po której będą miały miejsce Jasełka w wykonaniu Dzieci i Młodzieży Oazowej. Następnie zapraszamy do klasztoru na wspólny opłatek, kolędowanie i wspominki. Na uroczystości te oprócz oazowiczów zapraszamy wszystkich ministrantów i ich Rodziców. Jasełka będą również wystawiane w niedzielę 25 stycznia oraz 1 lutego po Mszy św. o godz. 15.00.

6. Ogłoszenie społeczne:
Organizatorzy V Gminnego Festiwalu Bożonarodzeniowego zapraszają na Koncert Laureatów w dniu dzisiejszym: 18 stycznia o godz. 16.00 do Remizy OSP w Alwerni.

7. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 13, klatka 3, 4, 5 z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Msza św. zamówiona odprawi się 28 stycznia o godz. 18.00, a od klasztoru 27 stycznia. W tym tygodniu  prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 14 z Osiedla Chemików.

Komentowanie jest wyłączone