25 Niedziela Zwykła – 24 września 2017

1. Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, bernardyna
– w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
– w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
– w piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
– w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

3. W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczęcie nabożeństw różańcowych które będą przez cały październik o godz. 17.30.

4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie w kościele Dzieci i Rodziców.

5. Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

6. Informujemy, że podczas kwesty w ubiegłą niedzielę na rehabilitację małej Wiktorii Ożarowskiej została zebrana suma: trzy tysiące sześćset dwadzieścia trzy złote. Darczyńcom jeszcze raz szczerze dziękujemy.

7. /ogłoszenia społeczne:/
– Poręba Żegoty zgłosiła do Budżetu Obywatelskiego wykonanie odwodnienia w celu poszerzenia drogi wojewódzkiej od kościoła do cmentarza dla polepszenia ruchu konduktów pogrzebowych. Głosowanie w tej sprawie będzie trwać od 25 września do 13 października. Prosi się wszystkich mieszkańców gminy o oddanie głosu na to zadanie.
– Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty zaprasza na III Bieg Porębski, który odbędzie się 30 września o godz. 10.00. Biuro zawodów czynne będzie w szkole od godz. 7.30. W programie szereg innych atrakcji. Informacje na stronie internetowej i plakatach.

8. Dziękujemy Parafianom z ul. Olszewskiego za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 5 stycznia o godz. 7.00 a od klasztoru 21 lutego.
W tym tygodniu prosimy o tę pracę Parafian z ul. Wróblewskiego i Kulawki.

9. We czwartek zmarła nagle śp. Franciszka Borowska z ul. Żaczków. Jej pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 15.00. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone