3 Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Zwykłą. Trwa Tydzień powszechnej modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niechaj mu towarzyszy nasza modlitewna troska abyśmy jako wyznawcy Chrystusa wszyscy stanowili jedno.

2. W liturgii tygodnia:
– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
– w środę – święto nawrócenia św. Pawła,
– w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
– w piątek – wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,
– w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, biskupa i doktora Kościoła,

3. Wczoraj przypadał Dzień Babci a dziś jest Dzień Dziadka. Nasze Babcie i Dziadkowie bywają bezcenni, prośmy więc w naszej modlitwie o ich zdrowie i długie życie.

4. Jutro kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na koniec jutro odwiedzimy Bloki nr 10 i 15 na Osiedlu Chemików. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim Rodzinom i Osobom, które nas przyjęły za religijną i ciepłą, pełną życzliwości atmosferę i za złożone ofiary na rzecz dalszych prac w kościele i klasztorze. Niech Was wszystkich Pan Bóg błogosławi, darzy swymi łaskami, zwłaszcza łaską zdrowia i wieloma dobrymi dniami w Nowym Roku. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską z powodu nieobecności w wyznaczonym dniu może to uczynić ustalając w zakrystii dodatkowy termin spotkania w nadchodzącym tygodniu.

5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 23 lipca o godz. 11.30 a od klasztoru 24 lipca. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Zacisze i Gęsikowskiego.

6. W dniu 19 stycznia zmarł po ciężkiej chorobie w szpitalu w Krakowie śp. o. Ewaryst Tomala, który w latach 1978 – 84 był Gwardianem i Proboszczem w klasztorze w Alwerni. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 23 stycznia w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie ostatnio pracował. Jest możliwość zorganizowania wyjazdu grupowego busem na Jego pogrzeb, jeśli znajdzie się odpowiednia liczba chętnych osób. Zapisów można dokonywać w zakrystii dziś do godz. 19.00. Pogrzeb jest jutro o godz. 13.00 a wyjazd byłby spod klasztoru o godz. 11.00. Pomódlmy się teraz za dusze śp. o. Ewarysta i zmarłych w minionym tygodniu Parafian śp. Adama Mazgaja z Osiedla Chemików, śp. Józefę Mazgaj z ul. Prusa oraz śp. Jana Drzymałę z ul. Sienkiewicza:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone