3 Niedziela Zwykła – 25 stycznia 2015

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada święto Nawrócenia św. Pawła oraz zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan a także Światowy Dzień Trędowatych. Polećmy Dobremu Bogu wszystkie intencje z tym związane.

2. W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, jest to także Dzień Islamu w Kościele Katolickim,
  • we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,
  • w środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera,

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 młodzież oazowa wystawia Jasełka, na które wszystkich serdecznie zapraszamy,

4. W przyszłą niedzielę 1 lutego zapraszamy na prelekcję historyka Leszka Żebrowskiego na temat Żołnierzy Wyklętych. Prelekcja będzie miała miejsce w sali klasztornej o godz. 16.00.

5. Również w przyszłą niedzielę będzie spotkanie opłatkowe dla Grupy Misteryjnej „Pascha” i Kręgu Biblijnego. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00 kiedy to modlitwą obejmiemy poważnie chorego aktora Krzysztofa Globisza, którego darmowy występ mieliśmy okazję podziwiać na majówce po tragicznym pożarze i stąd nasza modlitwa wydaje się być wdzięczną powinnością. Po Mszy św. w klasztorze opłatek i wspólne kolędowanie,

6. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 14 z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Msza św. zamówiona odprawi się 28 stycznia o godz. 7.30, a od klasztoru 12 lutego. W tym tygodniu  prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 15, klatka 1 i 2 z Osiedla Chemików.

Komentowanie jest wyłączone