30 Niedz. Zw. – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła – 29 października 2017

1. Przeżywamy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiaj po Mszach św., jak ogłaszaliśmy, zbieramy podpisy poparcia obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę oraz dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00 ofiarowana za zmarłych, którzy tam spoczywają a po Mszy św. procesja z odczytaniem wypominek,
– w czwartek – Dzień Zaduszny. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja z wypominkami zakończona modlitwą na Placu Rajskim przy zakonnym grobowcu.
– w piątek – wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Serafickiego,
– w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

3. W tym tygodniu przypadają: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W 1 czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W 1 piątek po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i stosowne modlitwy o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia o godz. 17.30 wypominki i spowiedź pierwszopiątkowa.

4. Przez cały listopad, w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 14.30, różaniec z wypominkami za zmarłych.

5. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sienkiewicza za posługę sprzątania świątyni. Msza św. w Waszej intencji odprawi się 18 stycznia o godz. 7.00. W tym tygodniu prosimy o tę posługę Parafian z ul. Mickiewicza.

Komentowanie jest wyłączone