31 Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017

1.Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w środę – wspomnienie Bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,
– w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
– w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości, o godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny,

3. Wypominki listopadowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 14.30, w zakrystii można w dalszym ciągu składać karty z imionami zmarłych na wypominki roczne,

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 8 listopada o godz. 19.30 w kaplicy klasztornej.

6. Niedzielę 19 listopada Ojciec św. Franciszek ogłosił I Światowym Dniem Ubogich. Na tę okoliczność nasz arcybiskup Marek Jędraszewski zarządził w przyszłą niedzielę 12 listopada kwestę pod kościołami całej Archidiecezji na rzecz ubogich w parafiach. Zebrane datki przejmie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej na przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących Osób i Rodzin naszej parafii.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Mickiewicza za posługę sprzątania świątyni. Msza św. w Waszej intencji odprawi się 14 lutego o godz. 18.00 . W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Kasztanowej od numeru 1 do 15.

8. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych i czas refleksji dla nas żywych „jak szybko mija czas”. Pomódlmy się za tych, którzy dali nam życie, którzy nas wprowadzili w dorosłość, których kochaliśmy i kochamy, bowiem: „śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

„Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…”

Komentowanie jest wyłączone