4 Niedziela Zwykła – 1 lutego 2015

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy zgromadzonych, dziękujemy za modlitwę i życzymy dobrego tygodnia. Dziś z racji 1-szej Niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii tygodnia:
w poniedziałek – święto Ofiarowania Pańskiego czyli M.B. Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. W tym dniu przypada 19 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego,
– we wtorek – wspomnienie bł. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób w chorobach gardła, po Mszach św. błogosławieństwo poświęconymi świecami,
– w czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty,
– w piątek – wspomnienie św. męczenników: Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy,
– w sobotę – wspomnienie św. Kolety, dziewicy,

3. W tym tygodniu przypadają 1-szy czwartek, piątek i 1-sza sobota miesiąca. W 1-szy czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W 1-szy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 Adoracja wieczorna i spowiedź święta pierwszopiątkowa.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie w klasztorze członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i chętnych do zapoznania się z jego działalnością.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 młodzież oazowa wystawia po raz ostatni Jasełka, na które wszystkich serdecznie zapraszamy,

6. Również dzisiaj zapraszamy na prelekcję historyka Leszka Żebrowskiego na temat Żołnierzy Wyklętych. Prelekcja będzie miała miejsce w sali klasztornej o godz. 16.00.

7. Także dzisiaj będzie spotkanie opłatkowe dla Grupy Misteryjnej „Pascha” i Kręgu Biblijnego. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. w klasztorze opłatek i wspólne kolędowanie.

8. Na ołtarzach bocznych w nawie głównej znajdują się formularze, które stanowią wstępną deklarację przyjęcia pod swój dach młodych osób, które przybędą na Światowe Dni Młodzieży w dniach 25 lipca – 1 sierpnia 2016 roku do Krakowa. Osoby zainteresowane tym szlachetnym gestem prosimy o wypełnienie owej Deklaracji i dostarczenie jej do przyszłej niedzieli 8 lutego do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Uprzejmie prosimy Panów Budowniczych szopki o pomoc przy jej rozebraniu po poniedziałkowym święcie Ofiarowania Pańskiego, które definitywnie zamyka tradycyjny okres Bożego Narodzenia w naszej ludowej pobożności.

10.  O posługę posprzątania świątyni prosimy w tym tygodniu mieszkańców bloku nr 15, klatka 3, 4 i 5 z Osiedla Chemików.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Franciszek Słowik lat 81 z Osiedla Chemików. Pomódlmy się za Jego duszę.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone