4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy zgromadzonych, dziękujemy za modlitwę i życzymy dobrego tygodnia. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich, którzy walczą z tą straszną chorobą.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,
– we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera,
– w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego czyli M.B. Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. W tym dniu przypada 20 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego,
– w piątek – wspomnienie bł. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób chorych na gardło, po Mszach św. błogosławieństwo poświęconymi świecami,

3. W tym tygodniu przypadają 1-szy czwartek, piątek i 1-sza sobota miesiąca. W 1-szy czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W 1-szy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 Adoracja wieczorna i spowiedź święta pierwszopiątkowa.

4.   Dziękujemy mieszkańcom ul. Zacisze za posługę sprzątania świątyni zamówiona Msza św. odprawi się 5 maja o godz. 18.00 a od klasztoru 10 maja. W bieżącym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców ulic: Kwiatowa, Sadowa i Jutrzenki.

5.   W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Drzymała z ul. Sienkiewicza, śp. Józefa Mazgaj z ul. Prusa i śp. Ryszard Piotrowski z ul. Kasztanowej. Pomódlmy się za ich dusze:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone