I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Adwent to czas spokojnego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które będą codziennie o godz. 18.00. Szczególnie pożądana jest obecność Dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do I – szej Komunii Św. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będą roznosić nasi Bracia: Andrzej i Kleofas. Br. Andrzej rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny a Br. Kleofas od Osiedla Chemików, od Bloku Nr 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z ich rąk opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

3. Jutro 4 grudnia o godz. 10.00 Msza św. w intencji górników z racji św. Barbary.

4. Także jutro swoje imieniny obchodzą: o. Lesław, o. Manswet, Br. Andrzej, o. Leonard i o. Natan. Składamy im i wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzących dni najlepsze życzenia dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Msza św. w intencji solenizantów jutro o godz. 7 rano.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę 6 grudnia o godz. 19.30.

6. W przyszłą niedzielę 10 grudnia w Remizie OSP w Alwerni w godz. od 9 do 14.00 tradycyjny Jarmark Świąteczny. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

7. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Skłodowska, Żaczków i Krakowska za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 3 czerwca o godz. 10.00. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Gęsikowskiego i Zacisze.

Komentowanie jest wyłączone