II Niedziela Adwentu– 10 grudnia 2017

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dziękujemy uczestnikom niedzielnej Eucharystii za wspólną modlitwę. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które są codziennie o godz. 18.00.. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli z rąk naszych Braci: Andrzeja i Kleofasa opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji oraz za ofiary, które złożyli na potrzeby kościoła i klasztoru. Jak wiadomo szczególną potrzebą w tym okresie jest zakupienie drogiego opału na ogrzewanie. Ci, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć wigilijnego opłatka mogą się w niego zaopatrzyć w zakrystii.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
– w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
– w sobotę – 1 Dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Stosowne modlitwy po Mszy św. o godz. 7 rano.

3. Panów budowniczych Szopki Bożonarodzeniowej prosimy o kontakt z Bratem Kleofasem aby ustalić terminy jej budowy.

4. Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza Rodziny na „Rodzinny Turniej Gier i Zabaw Sportowych o Puchar św. Mikołaja”, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w hali sportowej w Alwerni. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 12 grudnia 2017 roku. Szczegóły na stronie internetowej: www.alwernia.pl.

5. Teatr Familijny zaprasza tych, którzy nie widzieli i tych, którzy chcą zobaczyć jeszcze raz na przedstawienie mikołajkowe. Spektakl „Alicja w krainie czarów” można będzie zobaczyć w sobotę 16 grudnia o godz. 17.30 w sali OSP w Alwerni. Wstęp wolny.

5. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Zacisze za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 1 marca o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Kwiatowa, Sadowa i Jutrzenki.

Komentowanie jest wyłączone