III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Witamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. Ostatnie Roraty z udziałem dzieci z lampionami w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. wręczymy upominki dzieciom uczestniczącym w Roratach.

3. Spowiedź przedświąteczna od poniedziałku do piątku rano na Mszach św. i wieczorem od godz. 17.30. W sobotę, spowiedź od godz. 7.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 19.00.

4. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu z racji Wigilii Mszy św. o godz. 15.00 i 18.00 nie będzie. Będzie natomiast o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze niedawno zasiadali z nami do wigilijnego stołu a teraz już odeszli do wieczności. Imiona ich będą odczytane przed Mszą św. Kartki z ich imionami prosimy przynosić do zakrystii lub przekazać w niedzielę bezpośrednio przed Mszą św. Odwiedziny chorych przed świętami w piątek od godz. 9.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Hufiec ZHP Krzeszowice i Drużyna Harcerska z Alwerni zapraszają mieszkańców gminy Alwernia na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W sobotę 23 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane dla Klasztoru na Mszy św. o godz. 18.00 a tuż po niej o godz. 19.00 na Rynku w Alwerni zostanie rozpalony ogień Betlejemskiego Światła, z którego każdy będzie mógł wziąć płomień do swojego domu. Prosimy zabrać ze sobą kaganki, lampiony lub świece.

6. Szczere podziękowania kierujemy pod adresem Druhów Strażaków z Grojca i naszego Parafianina za wielorakie prace związane z gospodarką leśną i przy klasztorze.Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud obfitym błogosławieństwem.

7.Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje paczki świąteczne dla uboższych Rodzin naszej Parafii. Można jeszcze przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej dorocznej akcji.

8.Dziękujemy mieszkańcom ulic: Sadowa, Kwiatowa i Jutrzenki za posługę sprzątania świątyni.Zamówiona Msza św.odprawi się 22 lutego o godz. 18.00. W piątek o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Przyszłości i Ustronie.

Komentowanie jest wyłączone