IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, ostatnią przed świętami. Witamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziękujemy serdecznie Panom, którzy jak co roku pomogli przygotować szopkę i dekoracje świąteczne. Dziękujemy tym, którzy zaopatrzyli klasztor w świąteczne choinki.

2. Ostatnie Roraty z udziałem dzieci z lampionami we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. wręczymy upominki dzieciom uczestniczącym w Roratach.

3. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek i wtorek rano na Mszach św. i wieczorem od godz. 17.00.

4. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Mszy św. wieczornej nie będzie. Będzie natomiast rano o godz. 8.00 dodatkowa Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze niedawno zasiadali z nami do wigilijnego stołu a teraz już odeszli do wieczności. Imiona ich będą odczytane przed Mszą św. Kartki z ich imionami prosimy przynosić do zakrystii lub przekazać w środę bezpośrednio przed Mszą św. Spowiedź w wigilię rano do godz. 9.00. Odwiedziny chorych przed świętami również w wigilię od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Grupa Misteryjna Pascha zaprasza na coroczne Misterium Bożonarodzeniowe na godz. 23.15. O północy uroczysta Pasterka ofiarowana za Parafian, Dobrodziejów, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium, budowniczych szopki, darczyńców na nowe ławki w kościele oraz wszystkich grup duszpasterskich. Taca zbierana na Pasterce jest każdorazowo przeznaczana na Fundusz Ochrony Życia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy nasze tradycje i zwyczaje wigilijne, takie, jak: czytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólną modlitwę i śpiew kolęd. W wigilię nie wypada też spożywać alkoholu.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę.

6. W piątek święto św. Szczepana, drugi dzień świąt. Msze również jak w niedzielę. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

7.  W sobotę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.

8. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się krótki koncert zespołu „Śpiewacy Kalwaryjscy”. Zespół wystąpi z repertuarem utworów klasycznych. Na ten niecodzienny koncert serdecznie  zapraszamy.

10. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 10, III i IV klatka z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 15 marca o godz. 8.30 a od klasztoru 14 marca. W sobotę prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 11 z Osiedla Chemików.

11. W czwartek odeszła do wieczności śp. Janina Chrząszcz, lat 84 z ul. Mickiewicza. Pomódlmy się za jej duszę:

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone