Niedziela Św. Rodziny – 27 grudnia 2015 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Pozdrawiamy zgromadzonych i dziękujemy za wspólną modlitwę.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – święto świętych Młodzianków, męczenników,
  • w czwartek 31 grudnia – w ostatni dzień roku na Mszy o godz. 18.00 dziękczynienie za cały kończący się Rok Pański 2015.
  • w piątek – w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2015 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu przypada 49 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę. Taca w tym dniu na potrzeby WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • w sobotę – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

2. W przyszłą niedzielę 3 stycznia rozpoczynamy w naszym klasztorze obchody 400 – lecia jego fundacji, co zarazem stanowi moment zaistnienia miejscowości Alwernia na mapie Polski. Rok Jubileuszowy będzie obfitował w szereg wydarzeń religijno – kulturalnych. Jego szczegółowy program zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszamy Parafian, Dobrodziejów i Sympatyków w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 15.00 w czasie której nastąpi poświęcenie odnowionej po tragicznym pożarze polichromii kościoła, jego nowego wyposażenia i cennego obrazu Matki Bożej, odkrytego w klasztorze w niezwykłych okolicznościach. Gośćmi honorowymi uroczystości, oprócz licznych oficjeli, będą Bernardyni Krakowscy, których przedstawiciele 400 lat temu zapoczątkowali dzieło fundacji alwernijskiego klasztoru.

3. O posługę sprzątania świątyni prosimy w sobotę Parafian z ul. Evron i Os. Kamionki od nru 41 do końca.

Komentowanie jest wyłączone