O. Bronisław Frączek

11252252_704940699638042_6432318515307307184_nO. Bronisław Frączek urodził się 02. 11. 1957 r. w Limanowej, diec. tarnowska. Do zakonu wstąpił 02. 09. 1976 r., profesję czasową złożył 03. 09. 1977 r., a wieczystą 20. 09. 1981 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 31. 05. 1983 r. Przez lata posługi w prowincji zakonnej pełnił m.in. obowiązki gwardiana i budowniczego domu zakonnego w Częstochowie w latach 1993-1996. Pracował także w Piotrkowie Trybunalskim (1999-2002), dwukrotnie w Przeworsku (w latach 2002-2005 jako przełożony), Kole (2005-2012, jako przełożony w latach 2011-2012) i Kalwarii Zebrzydowskiej (2012-2014), Ostatni rok spędził w naszym klasztorze, gdzie pełnił funkcję kaznodziei i spowiednika. Zmarł 29. 07. 2015 r. przeżywszy 57, z czego 38 w zakonie i 32 w kapłaństwie.

Komentowanie jest wyłączone