1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1. Przeżywamy 1 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy parafian, sympatyków, pielgrzymów i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziś rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Józefa. Stosowne modlitwy będą przez 9 dni po Mszy św. wieczornej.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez osoby świeckie. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do
Bożego Grobu.

4. / ogłoszenie społeczne /
Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na wydarzenie: Krew nadzieją na życie . W niedzielę 17 marca w godzinach 0d 9 do 13.00 na Rynku w Alwerni będzie można oddać krew. Oddanie krwi potrzebującym to okazja do uratowania ludzkiego życia i dołączenia do grona honorowych krwiodawców. Zachęcamy mieszkańców do udziału w tej szlachetnej akcji.

5. Dziękujemy Rodzinie z Bloku Nr 13, klatka 2 z Osiedla Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 4 czerwca o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 13, 3,4 i 5 klatka.

6. W minionym tygodniu zmarł nasz Parafianin śp. Zbigniew Rogalski z Os. Chemików. Pomódlmy się za niego:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.