2 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015

1. Przeżywamy 2 Niedzielę W. Postu. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji Misji i Misjonarzy. Jest to także narodowy dzień pamięci, poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Po Mszach św., jak ogłaszaliśmy, kwestują przedstawiciele Hospicjum „Alma spei” na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekują.

2. W liturgii tygodnia:
– w środę – święto św. Kazimierza, królewicza,
– w czwartek – z racji 1-szego czwartku miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
– w 1-szy piątek – po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i spowiedź pierwszopiątkowa.

3. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Wspólnota Kręgu Biblijnego zaprasza tych wszystkich, którzy późno kończą pracę na Drogę Krzyżową odprawianą we środy o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „baranki wielkanocne”. Ta doroczna akcja wspiera działalność kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Natomiast przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5.  W ramach pamięci o Żołnierzach Wyklętych zapraszamy we czwartek na godz. 19.00 do klasztoru, do Sali „A” na film fabularny o gen. Auguście Emilu Fieldorfie, ps. „Nil”.

6. Grupa Misteryjna „Pascha” zaprasza dzieci chętne do udziału w Misteriach na spotkanie w klasztorze w przyszła niedzielę 8 marca na godz. 11.00. W związku z inwentaryzacją garderoby przed Misterium Męki Pańskiej prosi też osoby, które ją posiadają o przyniesienie jej do klasztoru.

7. Również w przyszłą niedzielę 8 marca po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych.

8. W nocy z 27 na 28 marca odbędzie się kolejna piesza i nocna Droga Krzyżowa z Alwerni do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest ona skierowana do osób, które chcą przeżywać swoją wiarę w sposób ekstremalny, doświadczając wielkiego wysiłku i fizycznych granic możliwości ludzkiego organizmu. Zapisy chętnych do 20 marca. Szczegóły na stronie internetowej.

9. O posługę posprzątania świątyni prosimy mieszkańców ul. Evron i Os. Kamionki od n-ru 41 do końca.

Komentowanie jest wyłączone.