20 Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018

1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom za wspólną Eucharystię i życzymy wszystkim pokoju Bożego oraz opieki Matki Najświętszej, patronki tych wakacyjnych, sierpniowych dni.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata,
– we wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
– w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– w sobotę – wspomnienie św. Ludwika, króla, Patrona FZŚ,

3. Parafia św. Marcina w Porębie Żegoty przeprowadza inwentaryzację cmentarza parafialnego w Porębie. W związku z tym zwraca się z prośbą do wszystkich dzierżawców grobów na tym cmentarzu aby dokonali aktualizacji swoich nowych adresów na dokumencie dzierżawy po wprowadzeniu nazw ulic w parafii. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na kartach, które można otrzymać w zakrystii.

4. Dziękujemy Parafianom z ul. Prusa od numeru 36 do końca za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 10 listopada o godz. 7.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulicy Brzeziny.

5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Wojtoń z ul. Gęsikowskiego oraz śp. Jan Bachowski z Os. Chemików, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.30. Pomódlmy się za ich dusze:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.