25 Niedziela Zwykła – 18 września 2016

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Ojca Franciszka, obdarzonego w niezwykły sposób stygmatami – znamionami Męki Chrystusa Pana na świętej górze La Verna, uroczystość połączoną z centralnymi obchodami Jubileuszu 400 – lecia fundacji klasztoru i miasta Alwerni. Pozdrawiamy serdecznie Parafian, Dobrodziejów i Gości przybyłych na świętowanie. Życzymy wszystkim błogosławionych owoców wspólnej modlitwy w tym centrum polskiej La Verny w obecności bogatego w miłosierdzie Cudownego Pana Jezusa Alwernijskiego. Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich do ogrodów klasztornych na godz. 19.00 na laserowy pokaz historii Alwerni, występy artystyczne i pełen rozmachu pokaz sztucznych ogni a wszystko okraszone doskonałą grochówką z Grojca rodem.
Równocześnie dzisiaj w godz. od 12.30 do 20.00 w ogrodzie klasztornym trwać będzie plenerowa wystawa malarstwa: „Ogród Sztuki – Derby Artystyczne 2016”.
Wybrane obrazy będą eksponowane do dnia 26 września. Szczegóły tego happeningu na plakatach i stronie internetowej. W wypadku niepogody ekspozycja będzie w korytarzach klasztornych.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera,
– we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy,
– w środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
– w czwartek – wspomnienie Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy,
– w piątek – wspomnienie św. Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka,

3. Dzieci i młodzież chcącą uczestniczyć we franciszkańskim ruchu oazowym zapraszamy na spotkanie w sobotę 24 września o godz. 15.00 do salki młodzieżowej w klasztorze,

4. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 13, klatka 3, 4, 5 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 21 grudnia o godz. 7.00 a od klasztoru 23 grudnia W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 14.

5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i celem zyskania dziś łaski odpustu zupełnego odmówmy stosowne modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją obronę.

Komentowanie jest wyłączone.