26 Niedziela Zwykła – 1 października 2017

1. Przeżywamy dziś 26 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Z racji 1 niedzieli miesiąca dziś zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
– w środę – uroczystość św. Ojca Franciszka, Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi obrzęd wprowadzenia ministrantów do posługi lektorskiej a po Mszy św. będzie tradycyjne nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć św. Ojca Franciszka, na które zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie,
– w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– w piątek – 1 piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i spowiedź pierwszopiątkowa,
– w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. i ich Rodziców.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w sobotę 21 października po Mszy św. o godz. 7 rano.

6. / ogłoszenia społeczne /
– Sołtys Brodeł prosi mieszkańców gminy Alwernia o oddanie głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski na zadanie „ budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej 780 przy ulicy Galicyjskiej”, która poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Głosowanie trwa od 25 września do 13 października.

– w centrum medycznym w Alwerni w dniu 7 października w godz. 10.30 – 12.00 lekarz dermatolog przeprowadzi akcję badania skóry i oceny znamion. Zapraszamy zainteresowanych pacjentów.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wróblewskiego za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 26 stycznia o godz. 7.00 a od klasztoru 17 lutego. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Patelskiego i Prusa od numeru 1 do 45.

Komentowanie jest wyłączone.