27 Niedziela Zwykła – 2 października 2016

1. Przeżywamy dziś 27 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Z racji 1 niedzieli miesiąca dziś zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu. Także dziś , jak ogłaszaliśmy, przedstawiciele Komitetu Społecznego „Dar serduszka dla maluszka” kwestują przed kościołem na rzecz ciężko chorych dzieci, którymi się opiekują.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – uroczystość św. Ojca Franciszka, Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie tradycyjne nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć św. Ojca Franciszka, na które zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie,
– w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej i 1 piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i spowiedź pierwszopiątkowa,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. i ich Rodziców.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w sobotę 22 października po Mszy św. o godz. 7 rano.

6. W bieżącym tygodniu tygodniu o posługę sprzątania świątyni prosimy Parafian z Bloku Nr 15, 3, 4 i 5 klatka.

Komentowanie jest wyłączone.