28 Niedziela Zwykła – 14 października 2018

1. Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. Franciszkańska Młodzież Oazowa w ramach 18 Dnia Papieskiego kwestuje na rzecz funduszu stypendialnego dla uzdolnionych dzieci z biedniejszych i wielodzietnych Rodzin, których wspomaga Papieska Fundacja Nowego Tysiąclecia.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
– we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej.
– w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
– w czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty,
– w piątek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera,
– w sobotę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w najbliższą sobotę 20 października po Mszy św. o godz. 7 rano.

6. Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza mieszkańców na spektakl teatralny „Tysiąc Franków Norwida”, który odbędzie się w niedzielę 21października o godz. 17.00 w remizie OSP w Alwerni. Wstęp wolny.

7. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Zacisze i Gęsikowskiego za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 3 stycznia o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę pracę prosimy Parafian z ulic: Kwiatowa, Sadowa i Jutrzenki.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Jarczyk z ul. Olszewskiego. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.