28 Niedziela Zwykła – 15 października 2017

1. Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. Franciszkańska Młodzież Oazowa w ramach 17 Dnia Papieskiego kwestuje na rzecz funduszu stypendialnego dla uzdolnionych dzieci z biedniejszych i wielodzietnych Rodzin, których wspomaga Papieska Fundacja Nowego Tysiąclecia.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej.
– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
– w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty,
– w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera,
– w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona Archidiec. Krakowskiej
– w sobotę – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w najbliższą sobotę 21 października po Mszy św. o godz. 7 rano.

6. W dniu 20 października odbędzie się przy kościele na parkingu obok tablicy ogłoszeń odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, którą przeprowadzi profesjonalna firma ekologiczna. Zakończenie zbiórki w tym dniu o godz. 14.30. Akcja ta wspiera zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zachęcamy do pozbycia się zużytego sprzętu, który można składać już od jutra we wskazanym miejscu.

7. Dziękujemy Druhom Strażakom z Grojca za prace przy udrożnieniu systemu odprowadzania wód deszczowych na obiekcie klasztornym.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Prusa od numeru 46 do końca za posługę sprzątania świątyni. Msza św. w intencji sprzątających odprawi się 13 lutego o godz. 7.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Brzeziny.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Współbrat o. Oswald Jasielski i nasz Parafianin śp. Józef Górecki. Pomódlmy się za ich dusze:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.