29 Niedziela Zwykła – 21 października 2018

1. Przeżywamy dziś 29 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, którzy po całej Ziemi głoszą ludziom Dobrą Nowinę o Chrystusie Odkupicielu świata i człowieka.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
– we wtorek – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Prowincji OO. Bernardynów,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. Dziękujemy Druhom Strażakom z Grojca za dokończenie porządkowania wieży kościelnej i prace przy czyszczeniu rynien deszczowych na klasztorze i budynkach gospodarczych. Niech Pan Bóg błogosławi Wam i Waszym Rodzinom.

6. Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza na spektakl teatralny „Tysiąc Franków Norwida”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w remizie OSP w Alwerni. Wstęp wolny.

7. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Sadowa, Kwiatowa i Jutrzenki za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 5 stycznia o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Przyszłości i Ustronie.

Komentowanie jest wyłączone.