3 Niedziela W. Postu – 24 marca 2019

1. Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziś narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

2. W liturgii tygodnia:
– jutro w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez osoby świeckie. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

4. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 14, z Osiedla Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 22 czerwca o godz. 7.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 15, 1 i 2 klatka.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Wróbel, Mama o. Izydora, który pracował w Alwerni. Pomódlmy się za Nią:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.