3 Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2015

1. Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy pokoju z Bogiem i w sobie. Dziś przypada Dzień Kobiet. Wszystkie Panie niech Pan obficie błogosławi i darzy wszelkimi potrzebnymi łaskami do godnego życia.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Wspólnota Kręgu Biblijnego zaprasza tych wszystkich, którzy późno kończą pracę na Drogę Krzyżową odprawianą we środy o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „baranki wielkanocne”. Ta doroczna akcja wspiera działalność kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Natomiast przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w klasztorze spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i chętnych do zapoznania się z jego działalnością.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych.

6. W nocy z 27 na 28 marca odbędzie się kolejna piesza i nocna Droga Krzyżowa z Alwerni do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest ona skierowana do osób, które chcą przeżywać swoją wiarę w sposób ekstremalny, doświadczając wielkiego wysiłku i fizycznych granic możliwości ludzkiego organizmu. Zapisy chętnych do 20 marca. Szczegóły na stronie internetowej.

7. W dniach od 22 do 27 maja jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Koszt pielgrzymki to 900 zł. dla dorosłych i 750 dla dzieci i młodzieży. Kontakt telefoniczny z organizatorem można uzyskać w zakrystii.

8. We czwartek 12 marca o godz. 19.00 w Sali „A” kolejny seans filmowy. Tym razem będzie to film animowany o Eucharystii w świetle objawień, między innymi, św. Siostry Faustyny. Film nosi tytuł „Największy z cudów” i jest przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

9. Przedszkole Samorządowe w Alwerni z Filią w Grojcu ogłasza zapisy na rok 2015/16. Przyjmowanie wniosków w dniach od 16 do 27 marca. Szczegóły na stronie internetowej Przedszkola.

10. O posługę posprzątania świątyni w bieżącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Olszewskiego.

Komentowanie jest wyłączone.