31 Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018

1. Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Z racji I Niedzieli miesiąca dziś zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w czwartek – wspomnienie Bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,
– w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
– w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w przyszłą niedzielę – z racji Narodowego Święta Niepodległości, o godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny,

3. Wypominki listopadowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 14.30, w zakrystii można w dalszym ciągu składać karty z imionami zmarłych na wypominki roczne,

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę 7 listopada o godz. 19.30,

5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Garncarska i Pręty za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 6 lutego o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Rynek, Korycińskiego i Modrzewiowej.

6. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych i czas refleksji dla nas żywych „jak szybko mija czas”. Pomódlmy się za tych, którzy dali nam życie, którzy nas wprowadzili w dorosłość, których kochaliśmy i kochamy, bowiem: „śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” Polećmy także zmarłych ostatnio Parafian: śp. Łucję Taborską i Eugeniusza Figę:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.