32 Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018

1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Dziś Narodowe Święto Niepodległości i Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
– we wtorek – wspomnienie św. Benedykta i Towarzyszy, pierwszych polskich męczenników,
– w środę – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy,
– w czwartek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona Braci Zakonnych,
– w sobotę – święto św. Teresy Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ,

3. 24 listopada, w sobotę będzie miała miejsce w naszej Parafii wizytacja kanoniczna. Przeprowadzi ją sam ordynariusz Archidiecezji arcybiskup Marek Jędraszewski. Już dziś serdecznie zapraszamy Parafian i Sympatyków na uroczystą Mszę św. wizytacyjną na godz. 18.00. Szczegółowy program wizytacji podamy w przyszłą niedzielę.

4. / ogłoszenia społeczne /
– Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza w dniu dzisiejszym na Biesiadę Patriotyczną do remizy OSP w Alwerni Wstęp wolny. Początek o godz. 17.00,

– Samorządowy Ośrodek Kultury i OO. Bernardyni zapraszają na koncert z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 18 listopada o godz. 16.00 w sali audiowizualnej w klasztorze. Wstęp wolny. W programie Chopin, Moniuszko, Paderewski, Szymanowski i inni,

5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Rynek, Korycińskiego i Modrzewiowej za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 6 lutego o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Słoneczna, Widokowa i Ogrodowa.

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Józef Chlebicki z Osiedla Chemików i śp. Stanisława Łuszczek z ul. Jutrzenki, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00. Pomódlmy się za ich dusze:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.