4 Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2015

1. Przeżywamy 4 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy dobrego tygodnia.

2. We czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

3. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Wspólnota Kręgu Biblijnego zaprasza na Drogę Krzyżową odprawianą we środy o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

4. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. W sobotę 21 marca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie w klasztorze kandydatów na ministrantów i ich Rodziców.

6. W nocy z 27 na 28 marca odbędzie się kolejna piesza i nocna Droga Krzyżowa z Alwerni do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest ona skierowana do osób, które chcą przeżywać swoją wiarę w sposób ekstremalny, doświadczając wielkiego wysiłku i fizycznych granic możliwości ludzkiego organizmu. Zapisy chętnych do 20 marca. Szczegóły na stronie internetowej.

7. (ogłoszenia społeczne)
– Burmistrz Gminy Alwernia informuje, że w najbliższym czasie planowana jest zbiórka elektroodpadów i wielkogabarytów. W Alwerni zbiórka odbędzie się w dniu 24 marca. Szczegółowe informacje dostępne są na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej urzędu miejskiego.
– Katolicka językowa szkoła podstawowa w Krzeszowicach zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci idących do klas pierwszych i drugich. Spotkanie odbędzie się 21 marca o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nowa Wieś 57.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Olszewskiego za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 22 kwietnia o godz. 7.00, a od klasztoru 8 kwietnia. W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców ulicy Wróblewskiego i Kulawki.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Wiesława Łupina lat 75 z ul. Dąbrowskiej. Pomódlmy się za jej duszę.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.