5 Niedziela W. Postu – 7 Kwietnia 2019

1.Przeżywamy 5 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy wszystkich uczestników Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2.Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza baranki wielkanocne. Złożone ofiary wspomogą zakup produktów na święta dla potrzebujących Rodzin i Osób naszej Parafii,

3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do  Bożego Grobu.

4. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczną się w naszym kościele tradycyjne rekolekcje  wielkopostne. W tym roku będą one wyjątkowe gdyż połączone będą z peregrynacją relikwii św. Bernardyna ze Sieny, od którego imienia wzięła się tradycyjna w Polsce nazwa naszej Prowincji Zakonnej. Rekolekcje i nabożeństwa peregrynacyjne poprowadzi były Gwardian klasztoru w Alwerni o. Bolesław Opaliński. Program rekolekcji jest dostępny na bocznych ołtarzach i na naszej stronie internetowej. Uroczyste powitanie relikwii św. Bernardyna i ich Kustosza o. Bolesława odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 17.40 na placu przed kościołem. Na tę okoliczność prosimy o asystę Druhów Strażaków OSP Alwernia i wszystkie nasze Grupy Duszpasterskie oraz zapraszamy Parafian, także tych praktykujących trochę mniej, bo to wydarzenie, być może, przymnoży ich poczucie przynależności do naszej religijnej wspólnoty.

5.W Niedzielę Palmową o godz. 14.30 misteryjne sceny: wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenia przekupniów ze świątyni oraz uroczyste poświęcenie palm. Poświęcenie palm będzie także na każdej Mszy św.

6./ ogłoszenie społeczne / Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Remizie OSP Alwernia od godz. 8.00 do 14.00. Podczas Jarmarku będzie można nabyć rękodzieła związane z Wielkanocą. Szczegóły na plakatach.

7.Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 15, klatka 3, 4 i 5 za posługę sprzątania świątyni, Zamówiona Msza św. odprawi się 17 lipca o godz. 18.00. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 25 i 27 z Osiedla Chemików.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Ludwika ( p. Lucynka ) Krawczyk. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.