5 Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.
2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek święto św. Bernardyna ze Sieny,
– we wtorek kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii Świętego z Padwy,
– w czwartek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu,
– w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
3. W imieniu organizatorów Majówki u Bernardynów chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszelką pomoc w organizacji tej imprezy w ubiegłych latach. Udało nam się zorganizować 12 imprez pod nazwą: Majówka u Bernardynów. Każda z nich była wyrazem wdzięczności wspólnoty klasztornej dla Parafian i Dobrodziejów za pomoc i wsparcie udzielone klasztorowi i jego wspólnocie, szczególnie po pożarze. Wasza obecność w naszym ogrodzie klasztornym sprawiała nam zawsze wielką radość widząc, że czujecie się u nas jak u siebie. Obecnie pragniemy zmienić formułę tej imprezy i skierować ją przede wszystkim do Dzieci. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się ona pod nazwą: Dzień św. Antoniego u Bernardynów i będzie miała miejsce w niedzielę przed uroczystością św. Antoniego z Padwy czyli 9 czerwca. Mamy nadzieję, że to wydarzenie również będzie się cieszyło popularnością wśród najmłodszych Parafian, Sympatyków i ich Rodzin. W kwestiach organizacyjnych będziemy także prosić o pomoc wszystkie chętne osoby. Szczegóły imprezy przedstawimy za tydzień.
4. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posługę sprzątania świątyni. W tym tygodniu o tę pracę prosimy Parafian z Os. Kamionki od numeru 41 do końca.

Komentowanie jest wyłączone.