5 Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku tradycyjnie zasłania się wizerunki Pana Jezusa na Krzyżu. Witamy serdecznie wszystkich u stóp Pana Jezusa Miłosiernego i życzymy aby pobyt na tym świętym miejscu ubogacił Was wewnętrznie i przyniósł ulgę w przeżywaniu czasem trudnej codzienności.

2. W liturgii tygodnia:

– w środę – uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia a więc dzień modlitw Kościoła o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. O godz. 14.30 będą miały miejsce sceny z Misterium Męki Pańskiej: wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenie przekupniów ze świątyni. Później będzie uroczyste poświęcenie palm. Również na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

4. W Niedzielę Palmową rozpoczną się tradycyjnie w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Egidiusz Włodarczyk z Krakowa. Program rekolekcji znajduje się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie a także dostępny jest na stronie internetowej klasztoru.

5. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

6. (ogłoszenia społeczne)
– Burmistrz Gminy Alwernia informuje, że w najbliższym czasie planowana jest zbiórka elektroodpadów i wielkogabarytów. W Alwerni zbiórka odbędzie się w dniu 24 marca. Szczegółowe informacje dostępne są na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej urzędu miejskiego.
– Jarmark Wielkanocny na Rynku w Alwerni w Niedzielę Palmową będzie w godzinach od 8.00 do 15.00. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wróblewskiego za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 24 kwietnia o godz. 7.30 a od klasztoru 4 maja.  W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców ulicy Patelskiego.

Komentowanie jest wyłączone.