6 Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015

1. Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy obfitości darów Ducha Św. w codziennym zmaganiu się z trudną rzeczywistością oraz w dokonywanych wyborach. Dzisiaj po Mszach świętych w odpowiedzi na apel papieża Franciszka i naszego biskupa kard. Stanisława kwestujemy na rzecz pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana,
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy,
– w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła,
– w piątek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony,
– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej,

3. W polskich szpitalach w wyniku aborcji ginie ponad 1000 dzieci rocznie. Przeważnie są to dzieci chore lub podejrzane o chorobę. Aby zatrzymać zabijanie nienarodzonych potrzebna jest zmiana prawa, dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”. Podpisy są zbierane dzisiaj przed kościołem. Akcję prowadzi fundacja „Pro – prawo do życia”. Aby wziąć w niej udział niezbędny jest numer PESEL.

4. W czwartek 14 maja o godz. 18.30 w Sali audiowizualnej w klasztorze film fabularny o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy.

5. O. Zbigniew przyjmuje zapisy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa, na dzień 30 maja w sobotę. Wyjazd po Mszy św. o godz. 7 rano.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Mickiewicza za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 4 czerwca o godz. 7.00 a od klasztoru 5 czerwca. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Kasztanowej.

7. Zamówiona Msza św. w intencji mieszkańców ul. Sienkiewicza odprawi się 17 maja o godz. 18.00 a od klasztoru 18 maja.

8. Przypominamy melomanom, że dzisiaj w Sali audiowizualnej w klasztorze o godz. 16.00 i 19.00 koncert znanego już nam kwartetu smyczkowego Qarte.

Komentowanie jest wyłączone.