OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II Niedziela Zwykła – 17.01.2021r.

        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Zwykła – 17.01.2021r.

  1. Dziś II Niedziela Zwykła. Rozpoczyna ona Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dziękujemy wszystkim za dzisiejszą modlitwę i życzymy błogosławionego świętowania Dnia Pańskiego.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
    – we wtorek; wspomnienie obowiązkowe św. Józef Sebastiana Pelczara, biskupa.
    – w czwartek; wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. W nadchodzącym tygodniu Msze św. kolędowe o godz. 18:00, będą sprawowane w następującym porządku:

18.01.2021 –  w intencji mieszkańców z ulic:

           Jurajska, Kasztanowa, Bernardyńska, Mickiewicza;

19.01.2021 –  w intencji mieszkańców z ulic:

           Patelskiego, Olszewskiego, Wróblewskiego, Kulawki;

20.01.2021 –  w intencji mieszkańców z ulic:

           Skłodowskiej, Krakowska, Żaczków, Gęsikowskiego;

21.01.2021 –  w intencji mieszkańców z ulic:

           Sienkiewicza, Lawendowa, Widokowa, Zimowa, Wiosenna.

22.01.2021 –  w intencji mieszkańców z ulic: Ogrodowa, Dąbrowskiej, Przyszłości, Ustronie.

 

Po Mszach św. będzie możliwość zabrania do domów wody święconej i poświęconej kredy oraz modlitwy błogosławieństwa Rodziny.

Rodziny, które zgłosiły się z prośbą aby w „tradycyjnej” formie odbyła się wizyta duszpasterska odwiedzimy po 17 stycznia. I tak: rodziny z os. Chemików z bloków nr 1,2,5,6 odwiedzimy 18 stycznia (poniedziałek) – od godz. 15.30; zaś rodziny z os. Chemików z bloków nr 8,9,10,11,15 odwiedzimy 19 stycznia (wtorek) – od godz. 15.30.

Mieszkańców pozostałych ulic odwiedzimy w sobotę 23 stycznia od godz. 10.00.

Odwiedzamy tylko te rodziny, które zapisały się na listę!

Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą aby jak zawsze złożyć dobrowolną ofiarę z okazji wizyty duszpasterskiej. Ofiary te można wpłacać na nasze konto klasztorne, lub składać na tace w czasie Mszy św. sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic a także na tacę w niedzielę. Prosimy aby te ofiary składać w kopertach. Jak każdego roku ofiary te są przeznaczone na zakup opału w sezonie grzewczym. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszelkie informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej umieszczone są w gablotach przed kościołem, na stronie internetowej i na facebooku.

  1. W tym roku w związku z obostrzeniami sanitarnymi nie odbędą się styczniowe koncerty kolęd i pastorałek. Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni oraz Młodzi Wykonawcy pragną podzielić się dwupłytowym wydaniem DVD z koncertów, które miały miejsce styczniu 2020r. Płyty z koncertami kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży dostępne są w Samorządowym Ośrodku kultury oraz w naszej zakrystii za ofiarą.                   
  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy jednej Rodzinie. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy parafian z bloku nr. 14; 4 klatki.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Edwarda Szpilę z os. Chemików. Pomódlmy się teraz o spokój jego duszy. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.