Alwernia – Drużyna SuperW rozpoczyna odliczanie!

dudekTrzy… Dwa… Jeden… Start! Już jutro, 19 listopada, rozpocznie się wielkie poszukiwanie darczyńców, którzy w ramach akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” będą mogli wspomóc najuboższych z naszego alwernijskiego rejonu.

Kim jest tajemnicza drużyna SuperW? To grupa wolontariuszy z gminy Alwernia, którzy zapragnęli podzielić się swoim zapałem i radością z najbardziej potrzebującymi ludźmi ze swojego sąsiedztwa. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedzali oni rodziny naszego rejonu przeprowadzając anonimową ankietę dotyczącą ich sytuacji zdrowotnej i finansowej oraz najistotniejszych potrzeb. Opis każdej potrzebującej pomocy rodziny wytypowanej przez SuperW zostanie umieszczony na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Na podstawie tych wiadomości potencjalni darczyńcy będą mogli wybrać konkretne osoby, których marzenia zapragną spełnić.

Co zrobić, aby pomóc konkretnym osobom z naszego środowiska? To banalnie proste! Od 19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl funkcjonować będzie baza danych, w której łatwo odszukasz anonimowe opisy rodzin z naszego regionu. Kiedy wybierzesz jedną z nich, pragnąc spełnić choćby jedno z marzeń jej członków, skontaktuj się z liderem wolontariuszy z Alwerni (dane podane są na stronie). Wszystkie szczegóły zostaną ustalone drogą telefoniczną, mailową lub podczas osobistego spotkania.

Finałem akcji „Szlachetna paczka” jest wręczenie upragnionych darów potrzebującej rodzinie. Aby darczyńca mógł przekonać się o radości i wdzięczności rodziny otrzyma on ankietę zwrotną opisującą reakcję obdarowanych.

Podziel się z nami Twoją dobrocią i radością! Pomagaj mądrze!

Wszystkie pytania bądź propozycje prosimy przesyłać mailem na adres: szlachetna.alwernia@gmail.com

PS. Serdecznie dziękujemy oo. Bernardynom z Alwerni za promowanie akcji „Szlachetna Paczka” w swoim serwisie. Bóg zapłać!

Kuba Biel

Komentowanie jest wyłączone.