Betlejem w Alwerni

szopkaNie ulega wątpliwości, że Alwernijska Szopka Bożonarodzeniowa jest jedną z najpiękniejszych i największych szopek w okolicy.

Jak co roku, w alwernijskim sanktuarium stanęła szopka Bożonarodzeniowa. Od lat przyciąga ona, w okresie Świąt wielu pielgrzymów, szczególnie tych najmłodszych.

Nad przygotowaniem szopki czuwa, co roku brat Andrzej, zakrystian alwernijskiej świątyni. Razem z grupą uczynnych parafian spędza długie godziny na komponowaniu całej konstrukcji. A naprawdę jest nad czym myśleć! Budujący szopkę dysponują wieloma gipsowymi figurkami i mechanizmami ruchomymi. Po restauracji figurek, która miała miejsce w ubiegłym roku, całość prezentuje się imponująco. Tryskające źródełko, poruszające młyn, rybak wyciągający z wody co chwilę nową zdobycz, zakonnik wzywający dzwonieniem na modlitwę i potakujące pielgrzymom aniołki wprowadzają ożywczy ruch do alwernijskiej szopki, jednak to nie one przyciągają największą uwagę.

Spojrzenia wszystkich krzyżują się pośrodku makiety. Tam wśród mieszkańców stajenki stoją Święci Rodzice. Matka Boża porusza żłóbek-kołyskę, próbując uśpić nowonarodzonego Synka.

OO. Bernardyni zapraszają wszystkich Ludzi dobrej woli do zatrzymania się przy betlejemskiej szopce, do zadumania nad niesamowitym cudem Wcielenia!

Komentowanie jest wyłączone.