Dzielimy się nadzieją i wiarą

gitaryW niedzielę Laetare (Radości), Franciszkańska Młodzież Oazowa, zapragnęła podzielić się Bożą radością z wiernymi w jednej z krakowskich parafii. Swoją grą i śpiewem ubogaciliśmy mszę o godzinie 15.00 w Kościele św. Mikołaja przy ulicy Mikołaja Kopernika.

Lekkie zmieszanie, niepewność, czy to na pewno tutaj? Tak to tutaj. Szybka rozśpiewka, strojenie gitar. Sygnaturka na wejście, procedamus!, zaczynamy.

Eucharystia jest zawsze centralnym punktem programu spotkań oazowych. Dlatego właśnie podczas mszy świętej, zapragnęliśmy spotkać się z naszymi dobroczyńcami w ich kościele. Swoją obecnością wśród wiernych w Krakowie chcieliśmy zwrócić uwagę na tragedię jaka miała miejsce w naszej parafii na początku marca. Pomagając w celebracji mszy i nabożeństwa pokutnego, chcieliśmy odwdzięczyć się wszystkim ludziom dobrej woli za każdy przejaw solidarności z klasztorem w Alwerni. Nie chcemy bezczynnie czekać na zewnętrzne inicjatywy i dotacje, poddając się zniechęceniu i załamaniu. Wiemy, że musimy z nową energią zabrać się do pracy. Sami szukamy drogi pozyskania choćby najmniejszych środków np. poprzez rozprowadzanie kartek i stroików wielkanocnych. Jednak bez życzliwych ofiarodawców niewiele udałoby się nam osiągnąć.

Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze propozycje. Słowa szczególnego uznania kierujemy do proboszcza parafii św. Mikołaja w Krakowie, księdzu , który przyjął nas niezwykle ciepło i życzliwie. Dziękujemy Pani Ani Hojowskiej za pomoc w transporcie sprzętu muzycznego i rozprowadzenie ozdób świątecznych. Nie mażemy oczywiście pominąć wszystkich, tych którzy wykonują kartki, stroiki i pisanki. Wszystkie te małe kroki, nieustannie przybliżają nas do wspólnego celu, w którego realizację wszyscy wierzymy. Bo nikt nie wyobraża sobie Alwerni bez klasztoru.

Bogu niech będą dzięki!

Komentowanie jest wyłączone.