Ekstremalna Droga do Betlejem 2014

ekstremalna_droga_do_betlehem_miniMożna przeżyć rekolekcje adwentowe w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. W nas narodziło się pragnienie pójścia za znaczeniem słowa „droga”. Ono wskazuje ruch, dążenie, przemieszczanie się. I dlatego postanowiliśmy przeżyć te rekolekcje w taki sposób: pieszo i w ciszy nocy, zmagając się z bólem i zmęczeniem, spotkać się z tajemnicą tej nocy…

Ekstremalna Droga do Betlejem (EDB) odbywa się po raz drugi i wzorowana jest na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Ci, którzy przeszli  EDK, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Adwent to czekanie na osobiste spotkanie z Bogiem. A właśnie w ciszy nocy, zmagając się ze sobą, najłatwiej o nie, bo Bóg narodził się w nocy.

W tym roku po raz kolejny organizujemy EDB z Alwerni. W pieszej, nocnej wędrówce, rozważając kolejne tajemnice świąt Bożego Narodzenia udamy się do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ekstremalna Droga do Betlejem skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć ostatnie dni Adwentu. W trakcie EDB każdy z uczestników będzie miał ze sobą, przygotowane specjalnie na tą noc, rozważania pokonując pieszo Drogę do Kalwarii.

Wyruszamy 19 grudnia wieczorem, szczegółowe informacje pojawią się niebawem, tymczasem możesz do nas dołączyć, klikając w linka ZAPISY.

Komentowanie jest wyłączone.