Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015

Trwają przygotowania do kolejnej edycji  Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Alwerni do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w nocy z 27 na 28 marca 2015 r. – do wyboru będą trzy warianty trasy. Dokładne informacje pojawią się już niebawem na naszej stronie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Pragnąc odkrywać swoją duchowość inaczej, wyjdziemy z kościoła… Pójdziemy całą noc. Bez księdza. Milcząc. Po bezdrożach. To nie będzie pielgrzymka. To będzie Ekstremalna Droga Krzyżowa. W nocy pokonamy ponad 40 kilometrów, aby nad ranem dotrzeć do celu – Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK.
Długość i noc. Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa skierowana jest do osób, które chcą przeżywać swoją wiarę w sposób inny, niż tradycyjny – ekstremalny. Wychodzą ze swoją wiarą z zacisza domów i kościołów i chcą zmierzyć się z trudnościami oraz przeciwnościami. Swoją siłę, czerpią z wiary, ale się z tym nie afiszują – idą w nocy po polnych i mało uczęszczanych drogach, a na trasie obowiązuje ich zasada milczenia. Krzyż nie jest dla nich trudnym obowiązkiem, ale całkowicie dobrowolnym wyzwaniem, które mogą podjąć.

Komentowanie jest wyłączone.