II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu a zarazem I-szą niedzielę grudnia. Z tej racji dziś zamiast kazania po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Dzisiaj także, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. kwesta do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii św. oraz przyjęcie kandydatów do grona ministrantów a po Mszy św. spotkanie w klasztorze Rodziców i Dzieci komunijnych,

3. W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny, święto patronalne naszej Prowincji Zakonnej OO. Bernardynów. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.
  • w sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

4. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji.

5. W nadchodzącym  tygodniu Brat Andrzej dokończy roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać! kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przyjęli opłatek i złożyli ofiarę na nasze dalsze prace remontowe.

6. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 9, III i IV klatka z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 8 stycznia o godz. 7.00 a od klasztoru 9 stycznia. W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 10, I i II klatka z Osiedla Chemików.

7. W sobotę odszedł do nieba śp. Mikołaj Andruszko lat 7, umarł w rocznicę urodzin, pochowaliśmy go w dzień imienin. Niech Aniołowie zawiodą Cię do raju i pamiętaj o nas św. Mikołaju.

Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.