III Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną niedzielą Gaudete (radujcie się), wyrażającą radość z powodu bliskiej już chwili nadejścia Pana. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy udanych przygotowań do bliskich już świąt, także w sferze duchowej przez odprawienie świątecznej spowiedzi św.

2. W liturgii tygodnia:

  • od 15 do 17 grudnia kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie Rodzin,
  • we wtorek – 16 grudnia – rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus, stosowne modlitwy po Mszy św. wieczornej,

3.  Zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się kosz gdzie chętni mogą składać długoterminowe artykuły spożywcze, środki czystości i inne produkty dla wspomożenia tej szlachetnej akcji.

4.  Brat Andrzej zakończył roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać! kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przyjęli opłatek i złożyli ofiarę na nasze dalsze prace remontowe. Opłatki dla tych, którzy ich jeszcze nie posiadają są do nabycia w zakrystii.

5. W tym tygodniu prosimy budowniczych szopki do pomocy w pracach związanych z jej ustawieniem w naszym kościele.

6. W sobotę – 20 grudnia – na spotkanie w klasztorze o godz. 19.00 zapraszamy Rodziców naszych ministrantów.

7. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 10, I i II klatka z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 15 stycznia o godz. 7.30, a od klasztoru 17 stycznia. W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców bloku nr 10, III i IV klatka z Osiedla Chemików.

8. W sobotę pochowaliśmy śp. Marię Serwa, l. 88 z Os. Chemików. Pomódlmy się za jej duszę:

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.