Informacja dotycząca przyjmowania i odprawiana Mszy św. w naszym kościele

Drodzy parafianie, dobrodzieje i sympatycy naszego klasztoru!

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi przyjmowania i odprawiana Mszy św. w naszym kościele pragniemy wyjaśnić bieżącą sytuację.
Według Kodeksu Prawa Kanonicznego każdy kapłan może odprawić w ciągu dnia tylko jedną intencję mszalną za którą otrzymuje stypendium mszalne – w naszym wypadku stypendium to zostaje przeznaczone na utrzymanie klasztoru.
Dodatkowo proboszcz parafii, a w naszym wypadku także Gwardian klasztoru, zobowiązany jest odprawić w każdą niedzielę Mszę św. za parafian i dobrodziejów.
U nas taka Msza św. odprawiana jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.

Wspólnota klasztoru w Alwerni liczy obecnie pięciu kapłanów, tak więc każdego dnia możemy odprawić tylko 5 intencji mszalnych.
W związku z dużą ilością intencji w naszym klasztorze od dłuższego już czasu nie przyjmujemy intencji mszalnych przekazywanych nam telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu, ale koncentrujemy się tylko na intencjach zamawianych bezpośrednio w zakrystii.
Ponieważ największą ilość intencji stanowią intencje zamawiane przy okazji pogrzebu dlatego postanowiliśmy, iż w pierwszej kolejności będą odprawiane intencje za zmarłego zamówione od najbliższej rodziny. Pozostałe intencje pogrzebowe wraz ze stypendium w zależności od sytuacji będą wysyłane do naszych klasztorów, które cierpią na brak intencji.

Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumienie.

o. Lesław Zachura ofm
Gwardian i proboszcz

Komentowanie jest wyłączone.