KTO WYTRWA, BĘDZIE ZBAWIONY – czyli pierwsza zbiórka ministrantów po pożarze

ministranciPodczas pierwszej, od wybuchu pożaru zbiórki ministranci mieli możliwość wspólnego obradowania. Prężnie działająca pod okiem o. Izydora grupa 59 chłopców w różnym wieku, musi na nowo zorganizować swoją posługę w parafii. Właśnie temu celowi służyło sobotnie spotkanie w sali OSP w Alwerni, zaaranżowanej na tymczasową kaplicę.

O. Izydor zwrócił się z gorącą prośbą do wszystkich ministrantów i lektorów o świadectwo wiary, które ma wyrażać się w gorliwym wypełnianiu obowiązków. W tych trudnych warunkach powinniśmy wymagać od siebie jeszcze więcej niż dotychczas. Nasza obecność jeszcze nigdy nie była tak bardzo konieczna. Niezmiernie cieszy fakt, że wszyscy chłopcy, rozumieją powagę sytuacji, czego dowodem było wysoka frekwencja zgromadzonych na mszy i spotkaniu.

W imieniu wszystkich ministrantów, pragniemy podziękować serdecznie naszemu Opiekunowi, o. Izydorowi, za to, że sam będąc w trudnej sytuacji, przeżywając trud ostatnich dni nie zapomina o swoich wychowankach. Sam nie upada na duchu i pokrzepia nas dobrym słowem.

Zarząd Liturgicznej Służby Ołtarza w Alwerni 🙂

Komentowanie jest wyłączone.