Niedziela Palmowa – 5.04.2020

 Niedziela Palmowa 05.05.2020

 

  1. Przeżywany Niedzielę Palmową. Pozdrawiamy wszystkich, którzy pozostają z nami w duchowej łączności poprzez transmisję Mszy św. z naszego kościoła.
  2. Spowiedź w dniu dzisiejszym odbywa się w Kaplicy MB Anielskiej oraz w klasztorze (wejście od strony ogrodu!)
  3. W związku z zaistniałą sytuacją obchody Triduum Paschalnego będą odbywać się przy ograniczonej liczbie wiernych do 5 osób w kościele. Obchody Triduum Paschalnego będą odbywać się w naszym kościele o godz. 18.00 i będą transmitowane przez Internet. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie tradycyjnej Msza św. rozpocznie się o godz. 6.00 rano i zostanie poprzedzona wystawieniem Najśw. Sakramentu po czym celebrans uda się na Plac przed kościołem aby udzielić błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom Alwerni i okolic. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego.
  4. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy Matki Bożej Anielskiej (plac przy kościele) w godz. 7.00 – 9.00; 15.00 – 19.00 (Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa). Natomiast w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będziemy spowiadać w kaplicy MB Anielskiej oraz w specjalnym pokoju przygotowanym w klasztorze (wejście od ogrodu) w godz. 7.00 – 9.00; 15.00 – 19.00. Bezpośrednio po spowiedzi będzie możliwość otrzymania Komunii św. Bardzo prosimy aby korzystając ze spowiedzi stosować się do zalecenia Ministra Zdrowia z 24 marca br. Unikać gromadzenia się oraz zachowania odpowiedniej odległości. Komunia św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny będzie udzielana przy kaplicy MB Anielskiej w godz. 6.00 – 12.30 oraz 14.00 – 18.30.
  1. Wobec zaistniałej sytuacji niemożliwe jest błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w tradycyjnej formie. Niemniej jednak bardzo prosimy aby każda rodzina przygotowała tradycyjną „święconkę”. Poświęcenie pokarmów będzie transmitowane o godz. 9.00; 11.00; 13.00, i 15.00. Tekst błogosławieństwa pokarmów jest udostępniony na stronie internetowej oraz facebooku.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas ofiarami poprzez wpłaty na nasze konto klasztorne; oraz ofiary składane w kościele serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Prosimy wszystkich o utrzymywanie duchowej łączności z nami poprzez udział w Mszach św. transmitowanych z naszego kościoła za pośrednictwem Facebooka i You Tuba (wejścia przez naszą stronę internetową).
  4. Przed błogosławieństwem zaśpiewajmy Suplikacje.

Komentowanie jest wyłączone.